28 września 2023

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” rok szkolny 2023/2024.

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze oraz Krajowa Administracja Skarbowa wznawia akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” na rok szkolny 2023/2024.

Akcja prowadzona jest cyklicznie od 2018 roku, a jej adresatami są przede wszystkim uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich. Akcja ma na celu budzeniu świadomości młodego pokolenia o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą hazard. Ma także zwrócić uwagę na konsekwencje prawne, jakie wiążą się z udziałem w nielegalnym urządzaniu i prowadzeniu gier hazardowych. Do tegorocznej edycji dodano tak istotne zagadnienie jak elementy hazardowe ukryte w grach komputerowych. Podczas ubiegłorocznej edycji funkcjonariusze KAS odwiedzili ponad 1,3 tys. szkół, przeprowadzono ponad 3,6 tys. lekcji. Ponad 103 tys. uczniów dowiedziało się o zwalczaniu nielegalnego hazardu i jego skutkach.

Wniosek o spotkanie w ramach akcji edukacyjnej „HAZARD? Nie daj się wciągnąć!” można przesyłać elektronicznie na adres e-mail: antyhazardowa.ias.zielonagora@mf.gov.pl lub w formie papierowej: na adres Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze (ul. Sikorskiego 2, 65-454 Zielona Góra)

Koordynatorzy akcji:

• Ewa Markowicz tel. 660 557 163
  • Natasza Wiśniewska tel. 660 557 164

Więcej informacji na stronie internetowej www.niedlahazardu.gov.pl