11 maja, 2022

11 maja 2022

Ogólnopolska konferencja Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce .

W dniu 26 kwietnia 2022 r. odbyła się ogólnopolska konferencja online pt.: Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce, w trakcie której doświadczeniami działań wspierających kondycję psychiczną uczniów dzielili się m.in. Śląski Kurator Oświaty, pani Urszula Bauer oraz Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk.
W ramach konferencji przedstawione zostały m.in. wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) oraz narzędzia wychowawcze i profilaktyczne dostosowane do potrzeb związanych ze wzmacnianiem kondycji psychicznej uczniów w okresie naznaczonym wojną i przybyciem fali uchodźców.