8 września 2017

XI Ogólnopolski konkurs „Młody Innowator” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

NOTKomitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr, po raz 11-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje Ogólnopolski Konkurs pod hasłem Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie „Młody Innowator”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VII), gimnazjalnych (II,III) i ponadgimnazjalnych (liceów i techników). Jego istota polega na jego powszechności, na odstąpieniu od elitarności, jaką zawierają formuły innych konkursów. Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. I etap jest organizowany w szkole, a o jego przebiegu decydują nauczyciele, samorząd uczniowski i  rodzice. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności. Zaleca się, aby rozwiązanie było jak najprostsze.

Regulamin konkursu Młody Innowator 2017-2018
Data: 2017-09-08, rozmiar: 337 KB