9 maja 2016

Uroczystości w Zespole Szkół w Bogdańcu z okazji nadania imienia Henryka Sienkiewicza

bogdaniecuroczystosci6 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Bogdańcu odbyły się uroczystości z okazji nadania Szkole Podstawowej i Gimnazjum imienia Henryka Sienkiewicza. Tablice pamiątkowe na dziedzińcu szkoły odsłonił wnuk Henryka Sienkiewicza Pan Juliusz Sienkiewicz.

Jednocześnie zorganizowane zostały obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej i 17-lecia Gimnazjum w Bogdańcu. W uroczystościach wzięła udział Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty.

Obchody uświetnił uroczysty koncert jubileuszowy Szkoła moich marzeń. Z zawodowym zespołem muzycznym zaśpiewali: Agata Amroży, Aleksandra Jach, Julia Bury, Oliwia Królikowska, Oliwia Mękarska, Patryk Sitasz, Łukasz Reks, Oliwia Piaskowska – uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Bogdańcu. Występy byłych i obecnych uczniów szkoły spotkały się z niezwykle gorącym przyjęciem zaproszonych gości.

{gallery}galerie/20160506{/gallery}