16 maja 2016

Regionalna Konferencja w Szkole Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim Ocenianie Kształtujące – Obserwacja

sp15Szkoła Podstawowa nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim już czwarty rok należy do elitarnego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest szkołą zaangażowaną w realizację projektu Laboratoria Praktyki Edukacyjnej i pionierem w Polsce w dziedzinie praktyki OK Obserwacji Koleżeńskiej. Nauczyciele szkoły badają efekty swojej pracy, dzielą się wnioskami i doświadczeniem z dyrektorami i liderami z innych szkół.

13 maja 2016 r. Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w Regionalnej Konferencji Upowszechniającej Praktyki Pracy Nauczycieli Ocenianie Kształtujące – Obserwacja, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 15 w Gorzowie Wlkp. Podczas konferencji doceniona została dotychczasowa praca dyrektora oraz nauczycieli. Uznano, że szkoła pracuje zgodnie z procedurami programu SUS. Z rąk przedstawiciela CEO Małgorzaty Ostrowskiej szkoła otrzymała Tytuł Szkoły Uczącej Się.

Szkoła Ucząca Się (SUS) to program dla dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów i poziomów szkół, wspierający zmiany podnoszące efektywność nauczania i uczenia się. Wprowadza ocenianie kształtujące do pracy szkoły i wspiera współpracę nauczycieli w zespołach. SUS realizowany jest przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności od 2000 roku.

{gallery}galerie/20160513{/gallery}