24 maja 2010

PILNE! Informacja dla dyrektorów szkół i placówek w związku z zagrożeniem powodziowym

W związku z powodzią obejmującą coraz większy obszar Polski, Lubuski Kurator Oświaty zwraca się do wszystkich dyrektorów szkół i placówek na terenie województwa o przekazywanie informacji na temat działań, które będą podejmować wobec ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Informacje proszę przekazywać na bieżąco, w miarę zaistnienia potrzeby działania, z wykorzystaniem Tabeli nr 1, na adres elektroniczny: j.szambelan@ko-gorzow.edu.pl (tel. 95/725 50 15)

Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmie działania mające na celu pomoc dla uczniów dotkniętych katastrofą w formie wypoczynku letniego finansowanego z budżetu państwa oraz zapewnienia niezbędnych artykułów w ramach rządowego programu „wyprawka szkolna”. W związku z powyższym proszę o przekazanie informacji o ewentualnym rozmiarze szkód dotyczących uczniów i poniesionych przez szkoły i placówki na terenie województwa lubuskiego wg wzoru – Tabela nr 2.

Załącznik: Tabela nr 1; Tabela nr 2

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa