7 listopada 2018

Ogólnopolskie szkolenie pt.: „Dziecko z cukrzycą”

Szanowni Państwo

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim szkoleniu pt.: „Dziecko z cukrzycą”, które jest skierowane do wychowawców przedszkoli oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Szkolenie odbędzie się 23 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 19A. w godzinach 9:00-14:00

Organizatorem szkolenia jest Lubuski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświat w Gorzowie Wielkopolskim.

Szkolenie poprowadzi Pani dr n. med. Małgorzata Urbańska – Kocińska, która pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Efektem szkolenia będzie przygotowanie wychowawców przedszkoli oraz nauczycieli
edukacji wczesnoszkolnej do sprawowania opieki nad uczniem z cukrzycą. Szkolenie wzmocni kompetencje pracowników oświaty w zakresie zapewnienia dzieciom z cukrzycą właściwych warunków pobytu w przedszkolu i szkole. Efektem długofalowym szkolenia będzie zapewnienie dzieciom z cukrzycą uczęszczającym do szkół harmonijnego rozwoju, w tym rozwoju umiejętności społecznych kształtowanych w grupie rówieśniczej. Ważnym elementem szkolenia będzie wskazanie możliwości i zasad współpracy pracowników oświaty z rodziną dziecka oraz pracownikami ochrony zdrowia, warunkujące kompleksowe wsparcie rozwoju dziecka.

Poniżej zamieszczamy ramowy program szkolenia.

Szkolenie dla uczestników  jest nieodpłatne. Organizatorzy szkolenia nie pokrywają kosztów podróży uczestników.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy zgłosić swój udział rejestrując się pod poniższym linkiem. Ilość miejsc ograniczona.

Rejestracja będzie aktywna do 20 listopada 2018 r. do godz. 15.00.

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA
Data: 2018-11-07, rozmiar: 70 KB