2 maja 2016

Obchody Świąt Majowych oraz pasowanie na Honorowego Obywatela Gminy Kłodawa

klodawa28 kwietnia 2016 r. Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty uczestniczyła w uroczystości zaprzysiężenia dzieci z Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach na Honorowego Obywatela Gminy Kłodawa oraz w obchodach Świąt Majowych. Uroczystości odbyły się w sali widowiskowej GOK w Wojcieszycach.

Podczas spotkania dzieci, pod przewodnictwem Wójta Gminy Kłodawa Anny Mołodciak, złożyły ślubowanie, po czym Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty pasowała przedszkolaków na Obywateli Gminy Kłodawa. Dodatkowo każde dziecko otrzymało z rąk Wójta Anny Mołodciak, Przewodniczącego Rady Gminy Jana Kubery oraz Dyrektor Przedszkola Joanny Grymuzy pamiątkowe dyplomy i upominki.

Drugą częścią spotkania był montaż słowno – muzyczny wykonany przez dzieci pod tytułem „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Dzieci w pięknych strojach z różnych części Polski, przy słowach piosenki „Jedziemy autostopem”, odwiedziły najbardziej charakterystyczne zakątki naszego kraju. Niezwykle barwne, wesołe, ale jakże patriotyczne przedstawienie zakończone zostało tańcem przy „Warszawskim walczyku” oraz słowami: „Cudze chwalimy, swego nie znamy, teraz już wiemy, co posiadamy”.

{gallery}galerie/201604282{/gallery}