22 kwietnia 2013

„Moje dziecko idzie do przedszkola” – program adaptacyjny.

Moje dziecko idzie do przedszkola

Na wniosek dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu prezentujemy przykład dobrej praktyki –  „Moje dziecko idzie do przedszkola” – program adaptacyjny.

Wieloletnie praktyki Miejskiego Przedszkola  Nr 2 w Żaganiu pozwalają zauważyć wśród nowoprzybyłych do przedszkola dzieci, jak i ich rodziców, stres związany z nową sytuacją jak i nowym otoczeniem. Brak podstawowej wiedzy na temat specyfiki pracy przedszkola uniemożliwia rodzicom odpowiednie przygotowanie dziecka w zakresie samodzielności oraz kształtowanie pozytywnego stosunku emocjonalnego do przedszkola. Założeniem programu jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Program określa system wzajemnych oddziaływań pedagogicznych oraz organizacyjnych przedszkola, w celu stworzenia dzieciom lepszego startu przedszkolnego.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

{gallery}galerie/20130422/1{/gallery}