15 października 2013

Konkurs „2014! Młodzi dla Wolności”.

men2Szanowni Państwo Kuratorzy,

w związku ze zbliżającymi się (w 2014 r.) obchodami 25. rocznicy zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 r., Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji planują ogłosić w dniu jutrzejszym (15 października 2013 r.) konkurs „2014! Młodzi dla Wolności”.

Konkurs adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, szkół oraz uczniów i nauczycieli. Jego celem jest zachęcenie do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 r. Zadaniem konkursu jest przybliżenie środowisku szkolnemu i szerokiej opinii publicznej najważniejszych w historii najnowszej wydarzeń dla naszego kraju: wiedzy o czasie przełomu i okresie 25 lat zagospodarowywania wolności. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu edukacyjnego i udokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu/eseju/scenariusza lekcji. Prezentacja projektów i prac konkursowych w szkole lub dla szerszej społeczności lokalnej powinna odbyć się 4 czerwca 2014 r. – w 25. rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w powojennej Polsce.

Do 30 listopada 2013 r. uczestnicy będą mogli zgłaszać poprzez stronę internetową: http://www.prezydent.pl/swieto-wolnosci swój udział w konkursie, deklarując wybraną formę realizacji projektu (projekt edukacyjny, plakat, esej, scenariusz lekcji) i podając adres internetowy, pod którym będą prezentować rezultaty swojej pracy.

Zapoznaj się z treścią listu Prezydenta Bronisława Komorowskiego

Zapoznaj się z treścią listu Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie do podległych Państwu jednostek edukacyjnych oraz o zamieszczenie wszystkich informacji dotyczących tej inicjatywy na Państwa stronach internetowych. W załączeniu przekazuję list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz list Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas i Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego. Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo na stronie Kancelarii Prezydenta: http://www.prezydent.pl/swieto-wolnosci, na stronie MEN: www.men.gov.pl oraz na stronie ORE: www.ore.edu.pl

Z wyrazami szacunku,