28 listopada 2012

Konferencja „20 lat Szkół Promujących Zdrowie w Polsce”

szkola promujaca zdrowieSzanowni Państwo

Dyrektorzy

Szkół Promujących Zdrowie

województwa lubuskiego

W bieżącym roku obchodzony jest jubileusz 20-lecia ruchu Szkół Promujących Zdrowie. Włączając się w rocznicowe obchody pragniemy zaprosić dyrektorów Szkół Promujących Zdrowie, należących do wojewódzkiej sieci SzPZ na konferencję pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Marcina Jabłońskiego pt. „20 lat Szkół Promujących Zdrowie w Polsce”. Konferencja odbędzie się 4 grudnia 2012 r. w godzinach 10:00-13:30 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 107 (wejście od strony ul. Kosynierów Gdyńskich).

Głównym celem konferencji jest prezentacja historii oraz dorobku ruchu Szkół Promujących Zdrowie w Polsce i w województwie lubuskim, a także wymiana doświadczeń dyrektorów szkół w zakresie promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej uczniów. Podczas spotkania wręczone zostaną Wojewódzkie Certyfikaty Lubuskiego Kuratora Oświaty Szkoła Promująca Zdrowie (lista szkół w załączeniu).

Ze względu podniosłą rangę tego wydarzenia do udziału w konferencji zaproszone zostały osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju sieci Szkół Promujących Zdrowie, przedstawiciele instytucji wspierających ten ruch w województwie lubuskim oraz dyrektorzy SzPZ.

Rejestracja uczestników do 2 grudnia 2012 r. pod adresem

p.o. Lubuskiego Kuratora Oświaty