13 kwietnia 2016

Kolejne szkolenie: Zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym

Do dyrektorów przedszkoli powiatu gorzowskiego oraz Gorzowa Wlkp.(ewentualnie szkół)

27 kwietnia 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzone zostanie szkolenie dotyczące zasad postępowania w przypadku wystąpienia w szkołach i przedszkolach zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Przewidziany jest udział dyrektora i jednego pracownika – dotyczy przedszkoli powiatu gorzowskiego oraz Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.  Szkolenie ma charakter obowiązkowy.

Po uzgodnieniu, istnieje możliwość skierowania na szkolenie 1-2 pracowników szkół. W tym celu należy przekazać wiadomość na adres j.szambelan@ko-gorzow.edu.pl do 22 kwietnia z podaniem telefonu do kontaktu. Brak informacji zwrotnej proszę interpretować jak akceptację zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program szkolenia dotyczącego zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym

Organizator: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Termin:

27.04.2016r.   godz. 11:00 sala 102 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie Wlkp.;

Program:

11:00  – Przywitanie gości, przedstawienie tematu szkolenia oraz prelegentów;

11:10  – Wystąpienie funkcjonariusza Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp.- mł. asp. Beata Czarnocka – Przedstawienie podstawowych informacji na temat terroryzmu, jego aspektów psychologicznych i Społecznych;

11:30  – Wystąpienie sierż. szt. Magdaleny Kromulskiej – asystenta Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. – Przedstawienie informacji na temat negocjacji policyjnych;

11:45  – Prezentacja i film pt. „Wtargnięcie napastnika do szkoły”;

12:30  – Zakończenie szkolenia.