6 grudnia 2013

Już ponad 2500 szkół i przedszkoli w akcji „Ćwiczyć każdy może”

rok szkoly w ruchuNauczyciele i uczniowie coraz chętniej zgłaszają swe placówki do ogólnopolskiej akcji. Z każdym dniem przybywa szkół i przedszkoli, które chcą aktywnie wpisać się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu”. Ogłosił go Minister Edukacji Narodowej, który do współpracy zaprosił instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu” promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Jedną z propozycji jest akcja „Ćwiczyć każdy może”, zachęcająca szkoły i przedszkola do aktywnego wypełniania czasu uczniów nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych. Akcja cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Szkoły i przedszkola swoimi pomysłami na zabawy w ruchu (m.in. roztańczone przerwy, przeciąganie liny, rajd parasolowy, czy tydzień z ping-pongiem) dzielą się na specjalnie utworzonej stronie.

Do tej pory do akcji zgłosiło się już ponad 2500 szkół i przedszkoli (stan na 5 grudnia 2013). Na zgłoszenia czekamy jeszcze do 8 grudnia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Roku (http://www.szkolawruchu.men.gov.pl).