16 maja 2018

IV Przegląd Musztry Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego

17 maja 2018 r. o godzinie 10:40, na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp., odbędzie się IV Przegląd Musztry Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego.

Uczniowie szkół:
– Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Żagania,
– Zespołu Szkół Technicznych z Zielonej Góry,
– Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp.

zaprezentują swoje umiejętności wykonywania musztry obowiązkowej, paradnej oraz piosenki marszowej.

W trakcie Przeglądu dla mieszkańców i uczniów przewidujemy:
– pokaz uzbrojenia 17 WBZ;
– pokaz sprzętu patrolu rozminowania;
– pokaz medycznego zabezpieczenia z Garnizonu Skwierzyna;
– punkt informacyjny o Narodowych Siłach Rezerwy.

Zapraszamy mieszkańców oraz uczniów do udziału w Przeglądzie.

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI

10:40 Wprowadzenie pododdziałów na plac.
10:45 Przywitanie Wojewody – złożenie meldunku, przegląd pododdziałów, powitanie oraz odegranie hymnu państwowego.
10:50 Przywitanie gości przez dyrektora ZSOiT – przemówienia, wyprowadzenie pocztu sztandarowego i omówienie organizacji.
11:00 Rozpoczęcie rywalizacji: program obowiązkowy, wykonanie piosenek marszowych, program dowolny.
14:50 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz zakończenie Przeglądu.

W trakcie Przeglądu zespoły wykonują 3 konkurencje:

PROGRAM OBOWIĄZKOWY: konkurencja polega na wykonaniu przez zespół zestawu z 10 zadaniami musztry regulaminowej;
PROGRAM DOWOLNY: konkurencja polega na wykonaniu do 10 minut pokazu musztry paradnej;
KONKURS PIOSENKI MARSZOWEJ: konkurencja polega na zaśpiewaniu patriotycznej piosenki w marszu.

Lubuski Kurator Oświaty zapewnia zwycięzcy Przeglądu transport do miejsca zawodów centralnych. W tym roku zawody centralne organizowane są 29-30 maja 2018 r. w Zakopanym.

W ubiegłym roku Przegląd Musztry Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego wygrała drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp., która w zawodach centralnych zajęła pierwsze miejsce w Polsce. Podkreślić należy, że wynik drugiej drużyny Zespołu Szkół Technicznych z Zielonej Góry różnił się zaledwie o kilka punktów – co świadczy o równie wysokim poziomie przygotowania drużyny.

Wyniki III. Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych Województwa Lubuskiego