4 listopada, 2021

„Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
4 listopada 2021

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu.

Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.
4 listopada 2021

Konkurs „Historyczna pamięć miejsca w którym mieszkam 1945-1989”

Organizatorami konkursu są Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie i Poznaniu, Delegatura Gorzów Wlkp., Punkt Zamiejscowy IPN w Zielonej Górze oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Konkurs ma zasięg regionalny: obejmuje uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich znajdujących się na obszarze województwa lubuskiego. Załączniki Formularz zgłoszeniowy Data: 2021-11-04, rozmiar: 14 KB Metryka pracy Data: 2021-11-04, rozmiar: 2 MB Regulamin Data: 2021-11-04,