13 października, 2021

13 października 2021

Internetowa Platforma Specjalistyczno – Doradcza

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli została uruchomiona Internetowa Platforma Specjalistyczno – Doradcza. Aby skorzystać z zasobów  platformy w pełnym zakresie, należy się na niej zalogować pod adresem pwpp.uksw.edu.pl. Zamieszczone na platformie materiały są adresowane do czterech grup odbiorców: uczniów, rodziców/prawnych opiekunów, nauczycieli i wychowawców,  pedagogów, dyrektorów szkół i palcówek oraz  koordynatorów wsparcia. Zwracamy się z prośbą o upowszechnienie informacji o platformie w środowisku szkolnym.
13 października 2021

Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem, którego celem jest wspieranie kondycji psychicznej młodzieży przez szkołę. Gotowe narzędzia do diagnozy! Gotowe materiały do wykorzystania w pracy! Czym jest projekt Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę? Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę zawiera dwa elementy adresowane bezpośrednio do kadr szkolnych: Szkolną inicjatywę profilaktyczną Nawigacja w każdą pogodę Narzędziownik Oba te elementy tworzą zestaw gotowych narzędzi badawczo-profilaktycznych do samodzielnego wykorzystania przez szkołę umożliwiający autodiagnozę środowiska szkolnego i realizację działań profilaktycznych.