13 października, 2021

Laboratoria Przyszłości

Szanowni Państwo,  od 8 października publiczne szkoły podstawowe mogą składać wnioski w programie Laboratoria Przyszłości. Nabór potrwa do 15 listopada br. W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają 1 mld zł na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii. Uwaga! Szkoły niepubliczne oraz szkoły publiczne prowadzone przez ministrów, osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż ministrowie będą objęte kolejnymi naborami.
13 października 2021

Działania szkół i placówek województwa lubuskiego ukierunkowane na wsparcie uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej – raport

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa lubuskiego, okresie od 15 do 30 czerwca 2021 r. wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili badanie dotyczące wsparcia uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Celem badania było określenie i ocena działań szkół i placówek województwa lubuskiego, podejmowanych w zakresie wsparcia udzielanego uczniom po powrocie do nauki stacjonarnej, w odniesieniu do zdiagnozowanych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się  z publikacją dotyczącą wyżej wymienionego działania, ze szczególnym uwzględnieniem rekomendacji dla dyrektorów szkół i placówek.

Internetowa Platforma Specjalistyczno – Doradcza

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli została uruchomiona Internetowa Platforma Specjalistyczno – Doradcza. Aby skorzystać z zasobów  platformy w pełnym zakresie, należy się na niej zalogować pod adresem pwpp.uksw.edu.pl. Zamieszczone na platformie materiały są adresowane do czterech grup odbiorców: uczniów, rodziców/prawnych opiekunów, nauczycieli i wychowawców,  pedagogów, dyrektorów szkół i palcówek oraz  koordynatorów wsparcia. Zwracamy się z prośbą o upowszechnienie informacji o platformie w środowisku szkolnym.
13 października 2021

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. lubuskim!

Już 21 października odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubuskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 20 października (środa) do godziny 12:00. Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.