Luty 12, 2020

12 lutego 2020

Miejsca i terminy organizacji etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2019/2020

Informujemy o terminach i miejscu organizacji etapów wojewódzkich konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych. Rejon 1 – Gorzowski, Strzelecko-drezdenecki, Miasto Gorzów Wlkp. Rejon 2 – Międzyrzecki, Świebodziński Rejon 3 – Słubicki, Sulęciński Rejon 4 – Nowosolski, Wschowski Rejon 5 – Zielonogórski, Krośnieński, Miasto Zielona Góra Rejon 6 – Żarski, Żagański Miejsca organizacji etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018/2019 Typ szkoły Konkurs Lokalizacja KONKURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Język Niemiecki 11 marce 2020 r.
12 lutego 2020

Konkurs Lubuskiego Kuratora Oświaty „Znaki pamięci o Sybirakach”

W celu upamiętnienia ofiar tragicznych wydarzeń w dziejach narodu polskiego, chcąc pokazać znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim oraz zachęcić uczniów lubuskich szkół do samodzielnych poszukiwań i przemyśleń, Lubuski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w konkursie Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie pracy konkursowej w formie portfolio, w którym powinny znaleźć się zdjęcia, mapy, artykuły prasowe, dokumenty, rysunki, dotyczące wybranego znaku pamięci o Sybirakach, znajdującego się w danej miejscowości województwa lubuskiego.
12 lutego 2020

Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej zaprasza szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”, współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lutego 2020 roku.
12 lutego 2020

Konkurs grantowy „Lokalne Ośrodki Wspierania Edukacji”

Zapraszamy do wsparcia działań w kierunku wykorzystywania potencjału szkół dla rozwoju edukacji osób dorosłych, zainicjowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a realizowanych przez Fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. Celem Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji jest aktywizowanie dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz umiejętności przydatnych do poruszania się na rynku pracy, dla rozwoju osobistego i rozwoju wspólnot, z wykorzystaniem potencjału szkoły  w jej nowej roli – centrum edukacji nieformalnej. Załączniki Procedura naboru grantobiorców w ramach projektu Familijne LOWE Data: 2020-02-13,