23 grudnia, 2019

23 grudnia 2019

VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej KL Ravensbriick”

instytutpamiecinarodowej
Szanowni Państwo Organizatorami Konkursu są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbriick” oraz Miasto Ruda Śląska. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbriick oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbriick Katarzyny Matei – Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy.
23 grudnia 2019

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Szanowni Państwo Uprzejmie informujemy, że Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym organizuje IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.). Załączniki Regulamin_IV_Edycji_Konkursu_Wybieram_Wybory Data: 2019-12-23, rozmiar: 558 KB Zalacznik_Nr_1_Zgloszenie_do_konkursu-IV_Edycja_Konkursu_Wybieram_Wybory Data: 2019-12-23,