29 listopada, 2019

29 listopada 2019

Pilotaż programu „Szkoła dla innowatora”

Szkoła dla innowatora to pilotażowy projekt wspierający 20 szkół w rozwijaniu u młodych ludzi kompetencji proinnowacyjnych – m.in. ciekawości, współpracy, rozwiązywania problemów, samodzielności myślenia i przywództwa. W projekcie powstają rozwiązania gotowe do zastosowania w innych szkołach. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rekrutacja do projektu rozpocznie się 3 grudnia 2019 roku i będzie otwarta dla wszystkich publicznych szkół podstawowych. Kluczowym kryterium wyboru będzie motywacja i gotowość społeczności szkolnej do wzięcia udziału w projekcie i wprowadzania zmiany w swojej szkole.
29 listopada 2019

Konferencja: „Wspomaganie dyrektorów szkół w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego”

Szanowni Państwo Zapraszamy Państwa na konferencję pn. „Wspomaganie dyrektorów szkół w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego”, która odbędzie się 11 grudnia 2019 r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, ul. Kościuszki 28, (wjazd na parking z ul. Staszica), 67-100 Nowa Sól. Konferencja kierowana jest do dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych (ogólnodostępnych oraz specjalnych): – liceów ogólnokształcących, – branżowych szkół I stopnia,