Październik 4, 2019

4 października 2019

Zaproszenie na spotkanie debatowe „Kwalifikacje rynkowe a szkolnictwo branżowe”

Szanowni Państwo, Instytut Badań Edukacyjnych organizuje w Warszawie w dniu 22 października br. spotkanie „Kwalifikacje rynkowe a szkolnictwo branżowe”, które odbędzie się w ramach toczącej się debaty publicznej pod hasłem Zintegrowany System Kwalifikacji – most łączący edukację i rynek pracy. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tą tematyką, w szczególności dyrektorów szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Informacje o spotkaniu, program oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie http://kwalifikacje.edu.pl/zapraszamy-na-kolejne-spotkanie-w-ramach-debaty-publicznej-o-zsk-22-pazdziernika-2019-r/

Wystawa Startzeit w Eisenhüttenstadt

Powiat Landkreis Oder-Spree organizuje dużą wystawę Startzeit w Eisenhüttenstadt w dniu 16.11.2019 https://www.start-zeit.de/ . Podczas wydarzenia zaprezentują się pracodawcy ze wschodniej Brandenburgii, którzy – inaczej niż na tradycyjnych targach edukacyjnych i kariery – mają przedstawić w praktyczny sposób zawody, w których kształcą. Wystawa skierowana jest do młodzieży z regionu i ma dać jej okazję do poznania zawodów, które można wykonywać na lokalnym rynku pracy. Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) chciałaby stworzyć na miejscu 16.11.2019 okazję do spotkania szkół niemieckich i polskich i nawiązania współpracy/stworzenia partnerstw.
4 października 2019

Konferencja inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce – European Vocational Skills Week

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ma zaszczyt zaprosić do udziału w Konferencji inaugurującej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce – European Vocational Skills Week Do udziału w konferencji i targach zapraszamy nauczycieli, uczniów, wykładowców, studentów szkół zawodowych wszystkich poziomów, członków Rady dyrektorów szkół zawodowych, przedstawicieli centrów kształcenia ustawicznego i praktycznego, szkół wyższych zawodowych, rad kompetencji sektorowych, kuratoriów oświaty, stowarzyszeń branżowych, specjalnych stref ekonomicznych, pracodawców oraz ekspertów z dziedziny kształcenia i szkolenia zawodowego.