Październik 1, 2019

1 października 2019

Miejsca organizacji oraz siedziby komisji rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2019/2020

Przedstawiamy Państwu miejsca rozgrywania etapów rejonowych i siedziby Rejonowych Komisji Konkursowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020. Miejsca zawodów wojewódzkich wszystkich konkursów zostaną podane w osobnym komunikacie w terminie na dwa tygodnie przed datą rozegrania etapu wojewódzkiego danego konkursu Załączniki Miejsca organizacji etapów rejonowych 2020 Data: 2019-10-01, rozmiar: 377 KB

Dzień Krajobrazu.

gdos
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Szkół i Placówek Informujemy, że z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – po raz trzeci 20 października 2019 r. odbędzie się Dzień Krajobrazu – święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu. Tegorocznym tematem przewodnim są funkcje krajobrazu, w związku z czym obchody Dnia Krajobrazu upływać będą pod hasłem „Woda w krajobrazie”

Lubuski Konkurs Wiedzy o Prawie

Serdecznie zachęcamy uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (bez szkół zaocznych, wieczorowych, policealnych, dla dorosłych itp.), a także uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa lubuskiego do udziału w Lubuskim Konkursie Wiedzy o Prawie. Patronat nad Konkursem objęła Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa W ramach konkursu uczestnicy przygotowują pracę na jedno z poniższych zagadnień z zakresu wiedzy prawnej: Prawa i obowiązki obywatelskie Działalność krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej Mediacja oraz sposoby polubownego rozwiązywania sporów – czy i dlaczego warto z nich korzystać?
1 października 2019

Konkurs na pracę pisemną.

nbp
W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Bank Polski XVIII edycji Konkursu na pracę pisemną dotyczącą pracy pisemnej dla uczniów klas VII i VII szkól podstawowych nt. „Dbamy o wartość pieniądza” , przedstawiamy w załączeniu broszurę dotycząca szczegółów Konkursu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Załączniki broszura Data: 2019-10-01, rozmiar: 1 MB
1 października 2019

Seminarium naukowe nt. „Dostosowanie wymagań edukacyjnych do możliwości uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się”

W imieniu Zarządu Zielonogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji, zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium naukowym nt. „Dostosowanie wymagań edukacyjnych do możliwości uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się”, które odbędzie się 23 października 2019 r. o godzinie 16:00 w budynku B auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego. Szczegóły: tel. 694 462 768.
1 października 2019

Ogólnopolski konkurs „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI już po raz trzeci ogłasza konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pod hasłem: Elektronika – by żyło się łatwiej   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – szczególnie liceów o profilach matematyczno-fizycznych i politechnicznych oraz techników elektronicznych, mechatronicznych, informatycznych, automatycznych i pokrewnych. Do konkursu można zgłaszać zrealizowane projekty będące przykładami praktycznych zastosowań szeroko pojętej elektroniki.