4 września, 2019

4 września 2019

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Szanowni Państwo Dnia 2 września 2019 r w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbyła się wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy i Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego licznie przybyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
4 września 2019

Raport z realizacji w roku szkolnym 2018/2019 Programu Lubuskiego Kuratora Oświaty „Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia”

Raport, który publikujemy został opracowany zgodnie z założeniami programu przewidzianego do realizacji przez okres czterech lat (do sierpnia 2022 r.). Zawiera on informacje o programie LKO, opis realizacji zadań w roku szkolnym 2018/2019, wyniki egzaminu ósmoklasisty szkół województwa lubuskiego oraz wnioski i rekomendacje do pracy na kolejny rok szkolny. W bieżącym roku szkolnym przewidziana jest modyfikacja programu, którego głównym celem jest podnoszenie jakości pracy szkół i efektywności kształcenia poprzez kompetentne sprawowanie nadzoru pedagogicznego.