Maj 23, 2019

23 maja 2019

Ogólnopolska kampania pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Konkurs na MEM internetowy

men
Dnia 2 kwietnia uruchomiona została ogólnopolska kampania pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Wyżej wymienioną kampanię, w województwie lubuskim, zainicjowano w Liceum Ogólnokształcącym nr 1, ul. Puszkina 31 w Gorzowie Wielkopolskim, lekcją edukacyjną przeprowadzoną dla młodzieży przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.
23 maja 2019

Komunikat MEN dotyczący przeprowadzenia reformy oświaty

men
Szanowni Państwo Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat dotyczący przygotowania i wdrażania zmian w systemie oświaty: „Wprowadzona reforma edukacji jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków. Stanowczo podkreślamy, że reforma oświaty została starannie przygotowana, a jej wdrażanie jest stale monitorowane. Zostały opracowane pełne analizy organizacyjne oraz finansowe skutków zmian. MEN zapewniło środki na zadania związane z reformą. Przygotowało odpowiednie akty prawne pozwalające na wdrożenie zmian, opracowało podstawy programowe i dopuściło podręczniki do użytku szkolnego. W kolejnych latach wdrażania reformy MEN nadal wspiera samorządy,

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa