3 kwietnia, 2017

3 kwietnia 2017

Konferencja „Program poprawy efektów kształcenia w szkołach województwa lubuskiego”

23 marca 2017r. w Zespole Placówek Edukacyjnych w Górkach Noteckich odbyła się konferencja dyrektorów szkół realizujących „Program poprawy efektów kształcenia w szkołach województwa lubuskiego”. W konferencji wzięli udział: Pani Katarzyna Pernal – Wyderkiewicz – Lubuski  Wicekurator, Pan Tomasz Marć – Wójt Gminy Zwierzyn, Pan Andrzej Wiśniewski – Wicewójt Gminy Zwierzyn oraz 41 dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów. Konferencja była kolejnym zadaniem zaplanowanym w ramach programu, jej celem była wymiana doświadczeń i prezentacja dobrych praktyk.
3 kwietnia 2017

Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Lubuski Kurator Oświaty informuje, że obecnie w resorcie edukacji trwają ostatnie prace legislacyjne związane z umożliwieniem stosowania z dniem 1 września 2017 r. we wszystkich klasach szkoły podstawowej specjalnej ramowych planów nauczania uwzględniających regulacje zawarte w przepisach nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Dyrektorzy szkół i placówek w arkuszach organizacyjnych powinni uwzględniać ramowe plany nauczania dla tej grupy uczniów  na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 17 marca 2017 r.