1 marca 2012

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

minizlonierzywykletych2

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto państwowe upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce.

Instytut Pamięci Narodowej wraz z TVP Historia przygotowują akcje edukacyjną „PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘCI”, która skierowana jest do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Prosimy, aby szkoły 1 marca zorganizowały, według scenariusza opracowanego przez Biuro Edukacji Publicznej IPN, „Popołudnie teatralne z Żołnierzami Wyklętymi”.

Głównym punktem spotkania, będzie wyemitowany na antenie TVP Historia, oparty na faktach, spektakl Teatru Telewizji „Tajny współpracownik” w reż. Krzystofa Langa (spektakl będzie też emitowany w Internecie).

Instytut Pamięci Narodowej przesłał do szkół komplet materiałów pomocniczych przy organizacji uroczystości: broszurę zawierającą omówienie spektaklu oraz wprowadzenie historyczne autorstwa dr. Tomasza Łabuszewskiego i propozycję scenariusza spotkania, plakat. Na stronie internetowej IPN zamieszczone są także plansze wystawy, które szkoły mogą pobrać i przygotować własną oprawę artystyczną „Popołudnia teatralnego z Żołnierzami Wyklętymi”

Więcej informacji na temat akcji na stronie internetowej www.ipn.gov.pl/wykleci lub pod nr: 22/ 431 83 53