22 sierpnia 2023

Uwaga! Zmiany w harmonogramie Narad z dyrektorami szkół i przedszkoli województwa lubuskiego

W związku z wizytą Ministra Edukacji i Nauki, Pana prof. Przemysława Czarnka w dniu 25 sierpnia 2023 r. w naszym województwie, zmianie ulegają:

miejsce i godzina narady z dyrektorami szkół ponadpodstawowych (Lubuski Urząd Wojewódzki, godz. 9.30, s. 102) oraz godzina narady z dyrektorami przedszkoli.

Aktualny harmonogram na 25 sierpnia 2023 r. w tabeli poniżej:

Termin Miejsce Typy szkół lub placówek, rejon
25 sierpnia 2023 r. piątek
12.00 Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim,
ul. Szarych Szeregów 7 66-400 Gorzów Wielkopolski
przedszkola (miasto Gorzów Wlkp, powiaty: gorzowski ziemski, strzelecko-drezdenecki, międzyrzecki, sulęciński, słubicki, świebodziński)
9.30 Lubuski Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8, 66-400 Gorzów Wielkopolski, sala 102. szkoły ponadpodstawowe wszystkie

 

Pozostałe terminy i miejsca narad nie ulegają zmianie.

Załączniki

Harmonogram
Data: 2023-08-22, rozmiar: 18 KB

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa