21 lutego 2024

Podatki płacimy, korzyści widzimy. Startuje IX edycja programu edukacyjnego Finansoaktywni

Szanowni Państwo, na prośbę Ministerstwa Finansów przekazujemy informację o programie edukacyjnym Finansoaktywni i gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału. To już IX edycja programu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna misja programu brzmi: Podatki płacimy, korzyści widzimy i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

„Finansoaktywni” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII oraz do ich nauczycieli. Celem tegorocznej edycji jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat podatków, ukazanie korzyści płynących z ich płacenia oraz zrozumienie, w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie budżetu państwa. Nauczyciele, którzy zdecydują się dołączyć do programu, wypełniając prosty i krótki formularz zgłoszeniowy, otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Stworzone przez ekspertów, pomoce dydaktyczne, nie tylko pomogą uczniom zrozumieć zagadnienia związane z podatkami, ale także umożliwią realizację treści kształcenia z zakresu wiedzy o społeczeństwie, matematyki i informatyki.

Materiały edukacyjne dostępne są od 26 lutego 2024 r. Zestaw drukowany, który szkoła może zamówić zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, plakat edukacyjny i kartę konkursową. Po wyczerpaniu zapasów dostępne będą zestawy w wersji elektronicznej, które dodatkowo zawierają prezentację i quiz.

Aby dołączyć do programu wystarczy wypełnić formularz na stronie https://finansoaktywni.pl/.

Zachęcamy również do udziału w konkursie nawiązującym do tematu tegorocznej edycji. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły filmu pt. „Z Twoich podatków” w którym zespoły przedstawią jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze, z jakich obszarów finansowanych z podatków korzystają najczęściej w ich najbliższym otoczeniu i codziennym życiu

Prace konkursowe można zgłaszać do 6 maja 2024 roku przez formularz na stronie finansoaktywni.pl.

Autorzy dziesięciu najciekawszych pomysłów wezmą udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Otrzymają też nagrody: głośniki bezprzewodowe oraz smart bandy. Na nauczycieli, opiekunów zwycięskich zespołów, czekają czytniki e-booków.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji do programu i konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie https://finansoaktywni.pl/.