28 lutego 2014

„Lekcje z ZUS” – projekt dla szkół ponadgimnazjalnych

zusZakład Ubezpieczeń Społecznych przy współpracy i wsparciu zadeklarowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

 

Jego celem jest kształtowanie postawy świadomego i odpowiedzialnego obywatela, dla którego wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych jest niezbędna do dokonywania określonych wyborów życiowych. „Lekcje z ZUS” mogą być realizowane w ramach lekcji przedsiębiorczości lub wiedzy o społeczeństwie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia profesjonalne materiały dydaktyczne do czterech lekcji zawierające scenariusze lekcji, prezentacje, materiały pomocnicze dla nauczycieli i uczniów, propozycje zadań dla grup uczniów oraz płytę CD z całością materiałów dydaktycznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje także szkolenie dla nauczycieli obejmujące wszystkie lekcje i pomoc merytoryczną pracownika ZUS, a także stronę internetową dla nauczycieli jako platformę wymiany doświadczeń.

 

Na zakończenie projektu odbędzie się ogólnopolski konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

 

Zachęcamy dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 42, 66-400 Gorzów Wlkp. oraz pod adresem http://www.zus.pl/default.asp?p=2&id=4853