Listopad 8, 2017

Konkurs na kartkę świąteczną

lubuski urzad wojewodzki
Szanowni Państwo Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Konkurs, który przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa lubuskiego. Termin dostarczenia prac upływa 24 listopada 2017 r. Załączniki Karta zgłoszenia Data: 2017-11-08, rozmiar: 88 KB Regulamin Data: 2017-11-08, rozmiar: 149 KB Pobierz wszystkie pliki
8 listopada 2017

Konkurs „Elektron” dla szkół ponadgimnazjalnych.

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje X edycję ogólnopolskiego konkursu noszącego nazwę „Elektron”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka konkursu wiąże się z profilem kształcenia na Wydziale, na kierunkach: Elektronika i Telekomunikacja oraz Mechatronika i dotyczy szeroko pojętej elektroniki, telekomunikacji oraz mechatroniki.
8 listopada 2017

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Dyrektorzy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubuskiego odbędzie się 27 listopada 2017 r., o godz. 10.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Sikorskiego 107. Do udziału w uroczystości zapraszamy stypendystów wraz z opiekunami. Dyrektorów szkół prosimy o umożliwienie uczniom udziału w uroczystości. Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2017/2018 najlepszym uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.
8 listopada 2017

IX edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”.

papiez slowianin
Łódzki Kurator Oświaty zaprasza uczniów dotychczasowych gimnazjów do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Papież Słowianin”. Konkurs organizowany jest przy współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskiem oraz Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitarnej w Łodzi. Tematem tegorocznej edycji Konkursu jest: „Św. Jan Paweł II – Syn polskiego narodu, świadek i uczestnik zmagań o wolność i niepodległość Polski”. Załączniki Arkusz zgłoszenia szkoły Data: 2017-11-08, rozmiar: 39 KB Regulamin Data: 2017-11-08,
8 listopada 2017

Dziecięca Rada Programowa Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki do końca listopada prowadzi rekrutację dotyczącą naboru do Dziecięcej Rady Programowej i wyłoni 12 – osobowy zespół najzdolniejszych uczniów z całej Polski.     Dziecięcą Radę Programową będzie tworzył 12 – osobowy zespół dzieci z całej Polski w wieku 7-14 lat. Komisja wybierająca Radę będzie brać pod uwagę: średnią ocen (min.4,5), szczególne zainteresowania, a także osiągnięcia i aktywność. Rada będzie powoływana na okres 12 miesięcy,
8 listopada 2017

Konferencja: „Doradztwo edukacyjno-zawodowe na potrzeby współczesnego rynku pracy”.

wom gorzow
Szanowni Państwo Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do uczestnictwa w konferencji: Doradztwo edukacyjno-zawodowe na potrzeby współczesnego rynku pracy. Miejsce: Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Aula im. prof. Stanisława Kirkora ul. Fryderyka Chopina 52, blok 5. Termin: 28 listopada 2017 r.
8 listopada 2017

XXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

W imieniu organizatora Klubu 2012 w Wyszkowie zapraszamy do wzięcia udziału
w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70. Więcej informacji
o konkursie znajduje się na stronie www.klub2012.com.pl oraz
w załączonym poniżej regulaminie.     Załączniki Regulamin konkursu Data: 2017-11-08, rozmiar: 316 KB
8 listopada 2017

XXIV Ogólnopolski konkurs literacko – plastyczny „Olimpiada Drogą Do Igrzysk”

W imieniu organizatora Klubu 2012 w Wyszkowie zapraszamy do wzięcia udziału
w tegorocznej edycji konkursu literacko – plastycznego pt. „Olimpiada Drogą Do Igrzysk”. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.klub2012.com.pl oraz
w załączonym poniżej regulaminie.     Załączniki Regulamin konkursu Data: 2017-11-08, rozmiar: 372 KB
8 listopada 2017

„Aktywna tablica” – Rządowy Program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 „Aktywna tablica” możliwy jest zakup pomocy dydaktycznych przez dyrektora szkoły pod warunkiem wydania na to zgody przez organ prowadzący. Powyższe wynika ze stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej.

11 listopada – Święto Niepodległości

Szanowni Państwo, 5 grudnia będziemy obchodzili  150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego – postaci bardzo zasłużonej dla dziejów Polski. Józef Piłsudski był działaczem niepodległościowym, społecznym i politykiem. Walczył o wolność w czasie I wojny światowej, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę miał zasadniczy wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej naszego kraju.  Za życia przez jednych był uwielbiany, a innych krytykowany.