9 stycznia 2024

Zawody Learn&Fly dla uczniów na budowę prostego modelu

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu “Dolina Lotnicza” już od ponad 10 lat prowadzi działalność popularnonaukową i organizuje różnego rodzaju projekty, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystkie organizowane projekty są BEZPŁATNE, dzięki czemu potrzebne są tylko chęci uczestników. Tak jest i tym razem.

Rusza 5 edycja ogólnopolskich zawodów Learn&Fly, które są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i polegają na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed Jury i podejściu do konkurencji na najdłuższy lot. Zwycięzcy wygrywają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a pula wszystkich nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Całość projektu potrwa do czerwca 2024 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie. Partnerami Głównymi zawodów są Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Kalisz oraz Pratt&Whitney Rzeszów.

Rekrutacja rozpocznie się już 22 stycznia 2024 roku za pomocą formularza rejestracyjnego.

Szczegóły konkursy znajdują się w na stronie https://dolinawiedzy.pl/learnfly/

Decyduje kolejność i kompletność zgłoszeń.

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://fb.me/e/7hgJbmXPh
Relacja z poprzedniej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=rW9V7OookE8

Plakat