29 września 2023

XV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Fundacja „PRO ARTE CHRISTIANA” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XV Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. Konkurs rozpoczyna się 1 października 2023 roku, a prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie (linki do nagranych recytacji) należy przesłać do 8 stycznia 2024 roku.

Konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Tematyka prac plastycznych i fotograficznych:

  • Polska, moja Ojczyzna,
  • Moja Rodzina,
  • Sport,
  • Kapliczki maryjne,
  • Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna…
  • Kosmos,
  • Bóg Ojciec,
  • Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Format prac plastycznych – A4, fotograficznych – 20 x30 cm. Jeden uczestnik konkursu może nadesłać 3 prace plastyczne i fotograficzne. Konkurs recytatorski odbędzie się online. Uczestnicy przygotowują trzy wybrane przez siebie wiersze Włodzimierza Pietrzaka spośród zamieszczonych na stronie www.proartechristiana.pl

Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku w Kaliszu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in. pobyty weekendowe z wyżywieniem w pięknych zakątkach Polski, banknoty kolekcjonerskie, srebrne monety kolekcjonerskie, nagrody książkowe oraz wiele innych nagród.
Uwaga: w konkursie nie mogą brać udziału laureaci I, II i III nagrody w dotychczasowych edycjach konkursu.
Regulaminy oraz informacje o konkursie dostępne na stronie www.proartechristiana.pl

Załączniki

Regulamin Konkurs Fotograficzny
Data: 2023-09-29, rozmiar: 95 KB
Regulamin Konkurs Plastyczny
Data: 2023-09-29, rozmiar: 29 KB
Regulamin Konkurs Recytatorski
Data: 2023-09-29, rozmiar: 73 KB