15 września 2023

Warsztaty online Interpretacja sztuki – sztuka interpretacji (nie tylko) na egzaminie maturalnym

Dział edukacji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, z przyjemnością zaprasza chętnych nauczycieli na cykl webinariów Interpretacja sztuki – sztuka interpretacji (nie tylko) na egzaminie maturalnym prowadzony przez dr. Piotra Ślusarczyka.

Jest to cykl pięciu spotkań, które odbędą się w terminie od października 2023 do stycznia 2024, podczas których to poznają Państwo niezwykle bogaty świat sztuki współczesnej i nowoczesnej. Celem cyklu jest zapoznanie nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych z najistotniejszymi zjawiskami sztuki i kultury współczesnej. Wiedza ta przyda się nie tylko w przygotowaniu uczniów do egzaminu ośmioklasisty czy matury, lecz także pozwoli urozmaicić lekcje języka polskiego, plastyki, etyki, historii, a także lekcje z wychowawcą. Program realizuje jeden z kierunków oświatowych MEN Wspomaganie kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w związku z nową formułą egzaminu maturalnego od roku 2023. Po ukończeniu cyklu, każdy z nauczycieli otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Link do opisu i programu spotkań: https://u-jazdowski.pl/edukacja/warsztaty-dla-nauczycieli

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/S2LmTz9rZe

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa