4 września 2023

Polski Komitet Olimpijski zaprasza szkoły w całej Polsce do wzięcia udziału w III edycji # Biegu FairPlay PKOI w dniach 7-15 września 2023 r.

Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych   #BiegFairPlayPKOl. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

Filmik promocyjny #BiegFairPlayPKOl2023

Co należy zrobić, aby wziąć udział w #BieguFairPlayPKOl?

  • do 06.09 wypełnij formularz wraz z załącznikami, aby zgłosić szkołę do udziału w #BieguFairPlayPKOl 2023
  • w dniach 07-15.09 zorganizuj biegi i towarzyszące im wydarzenia edukacyjne na temat idei fair play (lekcje, warsztaty, projekty artystyczne). Biegi mogą być zorganizowane w dowolnej formie (indywidualne, grupowe) i czasie (nie tylko na lekcjach WF)
  • podziel się z nami swoimi fotorelacjami i filmikami z #BieguFairPlayPKOl w Twojej szkole wysyłając je na adres biegfairplay@pkol.pl, aby zgarnąć główną nagrodę
  • zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje (2021) i (2022)

Szkoła, która zaangażuje największą szkolną społeczność do biegu, któremu także będą towarzyszyły inne aktywności i inicjatywy artystyczno-społeczne, czeka wspaniała nagroda! Szkoły wybrane przez kapitułę, składającą się z przedstawicieli PKOl oraz KINDER joy of moving zostaną zaproszone na tygodniowy Olimpijski Camp w Centralnym Ośrodku Sportowym. Szczegóły campów zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Dla innych wyróżniających i zaangażowanych szkół również przewidziana jest niespodzianka – Olimpijczyk odwiedzi szkołę.

#BiegFairPlayPKOl cieszy się ogromnym powodzeniem – w ubiegłym roku wzięło w nim udział 800 szkół z całej Polski. Poprzednie dwie edycje inicjatywy w wielu szkołach stały się całodzienną akcją ku wspólnym wartościom (2021) oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej (2022).

Wszelkie pytania dotyczące Biegu Fair Play PKOl proszę kierować na adres:
biegfairplay@pkol.pl
tel.: 22 560 37 45 lub +48 500 010 584

Załączniki

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa