19 września 2023

Olimpiada Artystyczna – 48. edycja

Ruszyła kolejna edycja Olimpiady Artystycznej – konkursu finansowanego z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy wybierają jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Niezależnie od wyników konkursu Olimpiada Artystyczna to bardzo wzbogacające doświadczenie dla wszystkich jej uczestników, okazja do poszerzenia wiedzy i możliwość poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej pokrywane wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny – zwrot kosztów podróży, zapewnienie noclegów i wyżywienia. Zatem każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie.

Wszystkie informacje dotyczące 48. edycji Olimpiady Artystycznej umieszczone są na stronie: www.olimpiada-artystyczna.pl 

Znajdują się tam  bieżące informacje organizacyjne, terminarz, regulamin, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych oraz materiały pomocne dla nauczycieli i uczniów.

Aktualne informacje można znaleźć też na profilu Olimpiady na serwisie Facebook: https://www.facebook.com/olimpiada.artystyczna1

Pytania można kierować na adres: olimpiada@muzeum-wilanow.pl

Załączniki

plakat_OA_2023_2024
Data: 2023-09-19, rozmiar: 220 KB
terminarz_48_OA
Data: 2023-09-19, rozmiar: 77 KB