Wydawnictwo Nowa Era we współpracy z PGE Energia Odnawialna S.A. zaprasza uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Złap energię odnawialną – wiatru, wody i słońca!”
Uczniowie będą mieli za zadanie zaprojektować rozwiązanie pokazujące, jak energia z natury może zasilać dom, szkołę lub miasto przyszłości. W pracy powinny znaleźć się przykłady wykorzystania różnych źródeł energii odnawialnej oraz pomysły na ich zastosowanie w codziennym życiu. Projekt może przyjąć dowolną formę – od plakatu i rysunku, przez makietę, aż po prezentację multimedialną lub krótki film. Najważniejsze jest to, że powstaje on wspólnie w klasie i łączy wiedzę z kreatywnością.
Na autorów najlepszych prac czekają nagrody rzeczowe. Do zdobycia są zestawy edukacyjne „Świerszczyk” oraz nowoczesne Wirtualne Laboratorium Empiriusz 2.0, czyli multimedialne narzędzie edukacyjne umożliwiające przeprowadzanie wirtualnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych, wspierające naukę poprzez praktyczne działanie i obserwację zjawisk. Dodatkowo przewidziano aż 50 wyróżnień dla klas z całej Polski.
Prace można przesyłać do 19 czerwca br.
Szczegółowe informacje na temat konkursu, harmonogramu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora konkursu.


