23 maja 2023

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny “Gigathon”

Rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym łączna wartość nagród to ponad 60 tys. złotych.

W Gigathonie mogą wziąć udział uczniowie z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak:

  • Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat),
  • Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)
  • Python/C#/C++ (dla uczestników w wieku 13-18 lat).

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

  • I etap 05 – 12.06.2023 – część w formie quizu składającego się z 25 pytań,
  • II etap październik 2023 – część teoretyczna w formie quizu połączona z częścią praktyczną,
  • III etap (finał) styczeń 2024 – praca nad własnym projektem programistycznym.

Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.: konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych.

Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle cenne. Co więcej, programując, dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, NASK oraz ponad 20 prezydentów miast.

Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest poprawne zarejestrowanie się na Stronie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez Uczestnika lub w przypadku osób nie mających 18 lat w momencie rejestracji – Opiekuna.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej