2 lutego 2024

Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Przedsiębiorcze nastolatki” dla szkół ponadpodstawowych.

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Przedsiębiorcze nastolatki”.
Najpóźniej do 01 marca 2024 roku należy zgłosić swoją szkołę do konkursu – wypełniając krótki formularz dostępny na stronie konkursu www.pn.org.pl
Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 15.04.2024 r.

Konkurs skierowany jest do szkół ponadpodstawowych i polega na realizacji przez uczniów max. 3-minutowego filmu, promującego przedsiębiorczość oraz odkrywanie i rozwijanie predyspozycji nastolatków do świadomego wyboru ścieżki dalszej edukacji i podejmowania trafnych decyzji, dotyczących wykonywanego zawodu lub rozpoczęcia działalności gospodarczej. Filmy mogą pokazywać i zachęcać do podejmowania przez młodzież odpłatnych zajęć, w czasie wolnym od nauki.
Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły projektowe uczniów pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela), przy czym uczestnicy muszą być uczniami tej samej szkoły. Każdą szkołę może reprezentować jeden zespół.
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Gali w Katowicach na początku czerwca br., a nagrodą główną w konkursie będzie udział laureatów w warsztatach, zorganizowanych przez szkoły filmowe.
Współorganizatorzy Konkursu:

• Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego