22 sierpnia 2023

Ogólnopolska Konferencja Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zapraszają na Konferencję Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych. Podczas wydarzenia zostaną przedstawieni laureaci konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP – II Edycja”. Odbędą się rozmowy na temat wzrastającego zaangażowania młodych w życie publiczne, w szczególności w kontekście działań rządu takich jak wzmacnianie młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego czy wprowadzenia Funduszu Młodzieżowego.

Spotkanie odbędzie się 19 września 2023 r. w godzinach od 12.00 do 18.00, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie.

 

W programie przewidziane są:

– panele dyskusyjne nt. aktywności młodzieży w życiu publicznym,

– warsztaty,

– gala konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP”.

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy: https://konferencjakprm.webankieta.pl

 

Plakat

Załączniki

Plakat
Data: 2023-08-22, rozmiar: 838 KB

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa