28 września 2023

Konkurs filozoficzny “Ja-My-Polska. Młodych zmagania z tożsamością”

Instytut Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie „Ja-My-Polska. Młodych zmagania z tożsamością”

Czy określenia typu „pokolenie Z”, „cyfrowi tubylcy”, „zoomerzy”. „post-millennialsi”, „generacja multitasking”, „centennialsi” – adekwatnie opisują doświadczenie młodego chłopaka i młodej dziewczyny z Gorzowa, Sulechowa, Żar, Zielonej Góry, Cybinki, Drezdenka i każdej innej większej i mniejszej miejscowości województwa lubuskiego? Kim są, co o sobie mysią, co czują, jak widzą siebie, z czym się utożsamiają, co jest dla nich ważne, czego pragną, skąd i dokąd zmierzają? Tymi pytaniami próbują skłonić do refleksji młodego mieszkańca województwa lubuskiego organizatorzy Konkursu. Tym samym zachęcić do stworzenia pracy autorskiej “Moja Tożsamość” w jednej z czterech kategorii: esej filozoficzny, utwór literacki, utwór plastyczny, komiks.

Celem Konkursu jest zachęcenie i inspiracja młodych mieszkańców województwa lubuskiego do refleksji nad tożsamością indywidualną i wspólnotową, lokalną i narodową, a także zapoznanie z historią regionu, źródłami kultury lokalnej. Stworzenie okazji do poszukiwania związków tożsamości indywidualnej z kulturą narodową oraz tradycyjnych i współczesnych form wyrażania patriotyzmu i przywiązania do kultury lokalnej.

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 15 listopada. Prace należy dostarczyć na adres konkurs@obliczafilozofii.pl lub p.walczak@ifil.uz.zgora.pl (w przypadku prac w wersji elektronicznej) lub do siedziby Instytutu Filozofii UZ (Aleja Wojska Polskiego 71A, 65-762, pok. 242) osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu oraz projektu „Oblicza filozofii: od jej historii do zastosowań” https://obliczafilozofii.pl/

Załączniki

Karta zgłoszenia_Konkurs filozoficzny
Data: 2023-09-28, rozmiar: 16 KB
Plakat_Konkurs filozoficzny
Data: 2023-09-28, rozmiar: 773 KB
Regulamin_Konkurs filozoficzny
Data: 2023-09-28, rozmiar: 206 KB