30 stycznia 2024

IX edycja Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza uczniów szkół podstawowych (klas V–VIII) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie. Rejestracja szkół trwa od 29 stycznia do 04 marca 2024 roku, a rejestracja uczniów ze zgłoszonych w tym terminie szkół do 05 marca 2024 roku.

Akademia Wiedzy o Prawie daje uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy prawniczej, pogłębienia jej oraz zmierzenia się z rówieśnikami.

Celem Konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Tegoroczna edycja Akademii podobnie jak poprzednie edycje składać się będzie z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

  • etap pierwszy – szkolny – dla szkół podstawowych – odbędzie się 07 marca 2024 r. o godz. 11:00
  • etap pierwszy – szkolny – dla szkół ponadpodstawowych – odbędzie się 07 marca 2024 r. o godz.13:00

zostanie zrealizowany w formie testu online jednokrotnego wyboru za pomocą specjalnej aplikacji na stronie https://konkursakademia.pl ,

  • etap drugi – okręgowy – odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2024 r.; przeprowadzony on-line za pomocą specjalnej strony https://konkursakademia.pl oraz z wykorzystaniem platformy Zoom.

W tym etapie uczestnicy będą musieli rozwiązać kazus, tj. odpowiedzieć na pytania zamknięte wielokrotnego wyboru,

  • etap trzeci – centralny – finał – będzie składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu i odbędzie się 17 kwietnia 2024 r.

 

Regulamin Akademii, rejestracja uczestników oraz aktualne informacje dotyczące organizacji, terminów i wyników poszczególnych etapów konkursu znajdują się pod linkiem: http://akademia.platformaedukacjiprawnej.pl/

Tegoroczna edycja Konkursu odbywać się będzie pod patronatem Ministra Edukacji.

Plakat

Załączniki

Regulamin
Data: 2024-01-30, rozmiar: 460 KB
Plakat
Data: 2024-01-30, rozmiar: 467 KB