18 grudnia 2019

III Międzyszkolny Konkurs o tytuł ,,Mistrza pięknego czytania”

Szanowni Państwo,

W imieniu dyrektora SP 4 w Gorzowie Wielkopolskim, pana Piotra Talaska, przekazujemy informację o rozstrzygnięciu konkursu.

12 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wlkp. odbył się III Międzyszkolny Konkurs o tytuł ,,Mistrza pięknego czytania” dla uczniów klas IV-VIII. Ideą przyświecającą organizacji konkursu jest kształtowanie dbałości o piękno języka ojczystego oraz rozwijanie umiejętności publicznych wystąpień. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Renata Pliżga – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz p. Konrad Stala – instruktor teatralny, wieloletni aktor Teatru „Kreatury”, który pełnił rolę jurora. Dodatkowo w komisji konkursowej (w drodze losowania) zasiedli nauczyciele (opiekunowie uczestników): p. Urszula Szumigała i p. Joanna Andrzejczak. Konkurs objęty był patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

W konkursowe szranki stanęło 26 uczniów z następujących gorzowskich szkół:  SP2, SP3 Mistrzostwa Sportowego, SP4, SP5, SP11, SP12, SP13, SP15, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16, SP21, Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła, Prywatnej Szkoły Podstawowej o Profilu Artystycznym oraz Pierwszej Szkoły Montessori w Gorzowie Wlkp. Zwycięzcy otrzymali nagrody, oczywiście książki, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa        w mistrzowskich potyczkach. Całość swoim występem uświetnili muzycznie uzdolnieni wychowankowie ,,czwórki”.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce – Kajetan Jaskólski (Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego),

II miejsce – Fabian Jurski (SP11),

III miejsce – Alicja Kowalczyk (Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II).

Wyróżnienie otrzymali:

Paweł Pękacz (SP4),Jakub Luliński (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16), Barbara Szmania (Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego).

Natomiast nagrodę publiczności otrzymała Emilia Mądrawska z Prywatnej Szkoły Podstawowej o Profilu Artystycznym.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu składam gratulacje oraz zachęcam do dalszego rozwijania sztuki pięknego czytania, by w przyszłym roku ponownie zawitać w mury SP4.