8 marca 2024

III edycja konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w 3. edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych oraz kulturą i historią społeczności lokalnej, państwa i narodu, a także uwrażliwienie jej na wartość wspólnego dziedzictwa  i pamięć oraz szacunek dla przeszłości.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie drzewa genealogicznego i opisanie jej dziejów swojej rodziny na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z bliskimi oraz informacji, dokumentów, zdjęć znalezionych w archiwum rodzinnym i w Archiwach Państwowych.

Prace można nadsyłać do 24 kwietnia 2024r. za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie organizatora.