18 września 2023

II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT – ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych i seminaria dla nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i średnich podczas którego, uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

W tym roku dla uczniów przygotowano siedem dywizji tematycznych:

 1. AI,
 2. GameDev,
 3. Programowanie,
 4. Robotyka,
 5. Druk 3D,
 6. Cyberbezpieczeństwo,
 7. Cloud.

Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki (https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/patronaty2, pozycja: 536 –  II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT – V8 Team sp. z o.o.

Szczególne miejsce podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT zajmą seminaria dla nauczycieli.
Będą to programy szkoleniowe:

 1. „Windows 11 PRO” przygotowane przez Microsoft. Uczestnicy poznają w rozwiązania technologiczne oferowane w systemach Windows 11 PRO zgodnymi z  licencjami Edukacyjnymi.
 2. „Solve For Tomorrow” pod czujnym okiem ekspertów firmy Samsung. Uczestnicy poznają program dla szkół ponadpodstawowych, który wspiera rozwój kompetencji przyszłości tzw. 4k: kreatywności, komunikacji, kooperacji oraz krytycznego myślenia.
 3. Cyberbezpieczeństwo z organizacją ISSA. To ogrom wiedzy w pigułce podany w najwyższej jakości przekazu ekspertów.

Seminaria dla nauczycieli szkół podstawowych odbędą się 6 października, a dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych 7 października.

W czasie Mistrzostw IT zostanie zorganizowana konferencja Ogólnopolskie forum ISSA Local – bezpieczna rozrywka w sieci. Partnerzy Mistrzostw IT wprowadzą nauczycieli w świat najnowszych rozwiązań cyfrowych niezbędnych w pracy zawodowej, atrakcyjnych i wartościowych zarówno dla nich samych, jak i uczniów, którzy mogą z nich korzystać na lekcjach.

Na najbardziej wytrwałych czeka wyjątkowa nagroda – nauczyciele uczestniczący w warsztatach edukacyjnych, otrzymają cyfrową odznakę „Lidera Cyfryzacji” wydaną przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) wraz z partnerami MIT – cyfrowe certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe.

W tegorocznej edycji, wzorem roku poprzedniego, mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8, oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy tworzą zespoły dwuosobowe pod nadzorem opiekuna z danej szkoły, którą reprezentują. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 29 września (do dnia półfinałów) do godz. 10:00.

Mistrzostwa IT odbywają się w 3 etapach:

 • eliminacje – szkoły wyłaniają reprezentantów na podstawie rekrutacji wewnętrznej wyłaniając półfinalistów i rejestrują dwuosobowe zespoły.
 • półfinały – w formie testu online dnia 29.09.2023 r. na stronie mistrzostwait.com,
 • finały – w formie zadań praktycznych w dniach 6-7 października 2023 r. w Poznaniu.
 • 6 października 2023 r. – szkoły podstawowe, klasy 7-8,
 • 7 października 2023 r. – szkoły ponadpodstawowe.

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw IT oraz bilety wstępu dla Finalistów, Opiekunów i uczestników seminariów na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw IT, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni Poznań Game Arena w danym dniu uczestnictwa.

Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw IT, będą losowane bilety wstępu na PGA. Pula biletów jest ograniczona.

Partnerzy wydarzenia przygotowali: bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli/opiekunów zespołów; nagrody dla uczestników, opiekunów oraz szkół, z których będą się wywodzili zwycięzcy Finałów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę organizatora: mistrzostwait.com.

Kontakt z organizatorem:
tel. 52 511 86 50,
tel. 608 321 300,
tel. 603 888 111,
Wsparcie Techniczne – support@v8team.pl,
Biuro Mistrzostw – biuro@v8team.pl.
#NieOgraniczajSie

godłoL U B U S K I   K U R A T O R   O Ś W I A T Y

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie!

Kolejne wakacje za nami. Dzisiaj uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok wielu zmian w szkołach, ale też rok kontynuacji. Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, kontynuacja „Historii i teraźniejszości”, rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, zwiększenie finansowania m. in. programów „Poznaj Polskę”, „WF z AWF”, laptopy dla uczniów – to tylko wybrane zmiany, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Wśród kierunków, które będą realizowane w szkołach i placówkach oświatowych w roku szkolnym 2023/2024 znalazły się: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, działania w zakresie edukacji klasycznej, doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, rozwój kształcenia zawodowego, wspieranie uczniów w rozwijaniu ich aktywności fizycznej, rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Drodzy Nauczyciele! Praca, którą wykonujecie jest nieoceniona. Wierzę, że Państwa upór, oddanie i zaangażowanie zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nauczania, większą liczbą zadowolonych wychowanków i Państwa satysfakcją w pracy.

Drodzy Uczniowie! Dla wielu z Was będzie to pierwszy rok, jaki spędzicie w nowej szkole. Dla innych z kolei ostatni, zakończony egzaminami, po których znajdziecie się w nowych szkołach. Wszyscy dziś ponownie stajecie przed ogromną szansą. Mam nadzieję, że z tej szansy skorzystacie. Ta szansa to dobre warunki nauki i wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Wam jak najwyższy poziom edukacji.

Wszystkim, dla których ważna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia Lubuszan, życzę pełnego sukcesów, spokojnego roku szkolnego 2023/2024.

Lubuski Kurator Oświaty

Ewa Rawa