28 lutego 2024

Europejski Rok Młodzieży – Voice Your Vision!

Jak każdego roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia pod hasłem ,,Voice your vision”.

Młodzież powinna angażować się w życie społeczne oraz procesy demokratyczne, dlatego głównym punktem debaty będą wybory europejskie oraz demokracja. Twój głos na znaczenie.
Przyłącz się do nas. Przyszłością jesteś Ty. Masz wpływ na otaczający Cię świat.

Podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024 uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, zarówno w Europie, jak i poza nią. Będzie to doskonała okazja do udziału w dyskusjach na tematy istotne dla młodych ludzi oraz możliwość spotkania się z politykami i przedstawicielami instytucji europejskich.

Impreza będzie także doskonałą okazją do zdobycia informacji na temat programów Unii Europejskiej skierowanych do młodzieży, takich jak Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności. Uczestnicy dowiedzą się, jakie możliwości oferują te programy oraz jak mogą skorzystać z różnorodnych inicjatyw wspierających rozwój młodych ludzi.

W ramach głównego wydarzenia europejskiego, FRSE przygotowała szereg atrakcji dla uczestników, w tym m.in.: warsztaty tematyczne, lekcje europejskie prowadzone przez Eurodesk oraz materiały promocyjne, które zostały stworzone z myślą o środowisku, zgodnie z zasadami zero waste, czyli zrównoważonym i odpowiedzialnym zagospodarowaniu odpadami.

Wartością dodaną uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Młodzieży jest także możliwość poznania inspirujących historii innych młodych osób, które zaangażowały się społecznie i odniosły sukcesy. Wydarzenie ma na celu przekonanie młodzieży, że ich głos ma znaczenie, szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów europejskich.

Więcej informacji:
https://youth.europa.eu/youthweek_pl
https://etm.frse.org.pl/