20 kwietnia, 2023

20 kwietnia 2023

Czy na pewno robimy wystarczająco dużo, aby zapobiegać przemocy rówieśniczej? – materiały po konferencji

13 kwietnia 2023 r. dyrektorzy szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w zorganizowanej przez Lubuskiego Kuratora Oświaty konferencji pn. Czy na pewno robimy wystarczająco dużo, aby zapobiegać przemocy rówieśniczej? Celem konferencji było podniesienie świadomości i kompetencji dyrektorów szkół w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej. Podczas spotkania  poruszone zostały tematy:  Bezpieczeństwo uczniów w dokumentacji szkolnej; Co należy wiedzieć o przemocy rówieśniczej, aby skutecznie działać? Reagowanie na przemoc rówieśniczą z perspektywy osób dorosłych.
20 kwietnia 2023

Konkurs wiedzy historycznej „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791r. Edycja 2023 dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych”

W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja, 27 kwietnia br. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy historycznej pn. Wokół Konstytucji 3 Maja 1791r., składający się z 2 quizów online adresowanych do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie, które objęte zostało honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka będzie miało formę quizu online. Będzie mogło w nim uczestniczyć jednocześnie 2000 uczniów w całej Polsce poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfona,
20 kwietnia 2023

Projekt Erasmus+ „Legendy i mity” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze

28 lutego zakończyło się we Włoszech dwudniowe spotkanie szkół partnerskich. Jest to kolejny etap projektu Erasmus+ „Legendy i mity”, w którym Szkoła Podstawowa nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze prezentowała zalety eTwinningu. W ramach projektu, którego realizacja obejmuje lata 2021- 2023 Szkoła współpracuje z pięcioma europejskimi partnerami:  są to dwie szkoły podstawowe z Portugalii (Matosinhos, region Porto) i Włoch (Spoleto, region Umbria, prowincja Perugia) oraz dwie ponadpodstawowe z Rumunii (Arad) i Turcji (Istambuł).