7 czerwca 2018

Zmiana przepisów dotyczących warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki

W związku ze zmianą przepisów dotyczących organizacji m.in. wycieczek zagranicznych, informujemy, że nowe przepisy, które obowiązują od 2 czerwca, dotyczą szkół, które w wyniku reformy oświaty, zostały już dostosowane do nowego ustroju szkolnego (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły branżowe). Pozostałe szkoły stosować powinny dotychczasowe przepisy.

Poniżej zamieszczamy nowe rozporządzenie

rozporządzenie
Data: 2018-06-07, rozmiar: 383 KB
Wzór karta wycieczki
Data: 2018-06-11, rozmiar: 46 KB

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa