5 stycznia 2023

Zbiórki odzieży w szkołach. Akcja Fundacji Digital University i marki Ubrania Do Oddania.

Ruszyły zbiórki odzieży w szkołach. Fundacja Digital University i marka Ubrania Do Oddania wspólnie promują odpowiedzialną modę wśród dzieci i młodzieży.

Zbieraj, wymieniaj, pomagaj i wygrywaj! Fundacja Digital University ogłasza eko wyzwanie, którego celem jest popularyzowanie idei cyrkularnej mody wśród uczniów. Zadanie polega na zorganizowaniu w szkole zbiórki odzieży, butów i dodatków, i przekazaniu zbędnych rzeczy marce Ubrania do Oddania. Ta, za każdy zebrany kilogram, wpłaci 1 zł na rzecz programu Uniwersytet Sukcesu, który pomaga młodym kobietom z nieuprzywilejowanych środowisk rozpocząć karierę w IT. Szkoły, które najbardziej zaangażują się w wyzwanie, otrzymają nagrody: warsztaty o odpowiedzialnej modzie i dodatkowe punkty w Turnieju Wiedzy Ekologicznej Be.Eco.

Zbiórki w szkołach można organizować do końca stycznia 2023 r. Szczegóły akcji na stronie Be.Eco : https://beeco.edu.pl/eko-wyzwania/