20 lutego 2023

Zaproszenie na koncert pt. Pamięć i Solidarność

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Stowarzyszenie Dla Rodziny zapraszają na koncert pt. Pamięć i Solidarność.

Tegoroczny koncert jest powrotem po pandemicznej przerwie do plenerowych lekcji historii z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbędzie się 24 lutego w Hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Jego idea połączy tematy: Pamięci o polskim podziemiu niepodległościowym oraz wybuchu wojny w Ukrainie.

Idea koncertu, tradycyjnie poświęconego Żołnierzom II Konspiracji, którzy zyskali miano „Żołnierzy Wyklętych”, w tym roku nabiera wyjątkowej aktualności. Data koncertu – 24 lutego 2023 r., przypadająca w rocznicę rozpoczęcia przez Rosję pełnowymiarowej, militarnej agresji wobec naszego sąsiada, sprawia, że obok upamiętnienia bohaterów Antykomunistycznego Podziemia, chcemy wyrazić solidarność z obywatelami Ukrainy broniącymi niepodległości i integralności swojego kraju” – czytamy na stronie organizatorów.

Na scenie wraz z Rodzinną Orkiestrą Pospieszalskich wystąpią: Krzysztof Cugowski, Krzysztof Iwaneczko i Mikołaj Kubicki „Meek”. Oprócz tego w 11 miejscowościach naszego województwa odbędą się bezpłatne projekcie filmu, przedstawiającego historię ppor. Henryka Wieliczki pseudonim „Lufa” – oficera AK.

Szczegóły na stronie https://wykleci.zgora.pl/edycje/edycja-2023/