25 października 2022

Zaproszenie na bezpłatny webinar: Dlaczego dzieci tak łatwo uzależniają się od e-mediów?

Webinar organizuje Fundacja Badań Społecznych z siedzibą w Szczecinie. Fundację tworzy grupa specjalistów psychologów, pedagogów, socjoterapeutów, terapeutów środowiskowych i terapeutów uzależnień dzieci i młodzieży, doświadczonych w prowadzeniu badań naukowych, projektów szkoleniowych oraz zadań psychoedukacyjnych z zakresu nadużywania nowych technologii, w tym na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii / Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, czy Urzędu Miejskiego w Poznaniu i innych.

Webinar poprowadzi wykwalifikowana pedagog, psycholog, wykładowczyni akademicka mgr Anna Wojtkowska, współautorka pierwszej na świecie baterii testów do oceny nadużywania e-mediów przez dzieci i młodzież E-MOI. Opowie o tym w jaki sposób urządzenia elektroniczne oddziałują na dzieci już od pierwszego roku życia, jakie schematy narażają najmłodszych na rozwój problematycznych wzorców użytkowania e-mediów oraz o metodach skutecznej profilaktyki w domu i w szkole. Uczestnicy dowiedzą się jak rozmawiać z dzieckiem, uczniem i pacjentem na temat e-mediów i chronić młode pokolenia przez e-uzależnieniem.

Spotkanie odbędzie się 26.10.22 o godzinie 18:00. Liczba miejsc w udziale aktywnym (ZOOM) ograniczona do 100 pierwszych zgłoszeń. Pozostałe osoby otrzymają link do transmisji na żywo (YouTube). Przy obu formach udziału możliwe będzie zadawanie pytań w czasie rzeczywistym.

Zapisy odbywają się wyłącznie przez link https://fbs.edu.pl/webinar/