10 listopada 2020

Zaproszenie do konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Konkursu eTwinning. Konkurs skierowany jest do szkół, których projekty międzynarodowe były aktywne w roku szkolnym 2019/2020 i mają przyznaną Europejską Odznakę Jakości, w dowolnym roku trwania projektu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 listopada 2020 r.

Projekt można zgłosić w następujących kategoriach:

Główna kategoria, sponsorowana przez Komisję Europejską, dzieli się na cztery podkategorie.

• Uczniowie w wieku do 6 lat
  • Uczniowie w wieku 7-11 lat
  • Uczniowie w wieku 12-15 lat
  • Uczniowie w wieku 16-19 lat

Kategorie specjalne

• Język hiszpański Nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu. W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język hiszpański jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka hiszpańskiego w sposób innowacyjny.
  • Język francuski Nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz francuskie Biuro Kontaktowe Programu eTwinning. W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język francuski jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka francuskiego w sposób innowacyjny.
  • Nagroda im. Marii Skłodowskiej-Curie Nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce. Niniejsza kategoria specjalna została ustanowiona, by oddać hołd życiu i pracy Marii Skłodowskiej–Curie, pionierki w świecie nauki, laureatki dwóch nagród Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Nagroda zostanie przyznana najlepszemu projektowi w dziedzinie nauk przyrodniczych lub matematyki. Nagroda jest również otwarta dla projektów z innych dyscyplin, realizujących jakikolwiek temat powiązany z życiem lub pracą Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Nagroda im. Pejo Javorova – za projekt zachęcający do czytelnictwa wśród młodych ludzi Nagroda ufundowana przez bułgarskie biuro kontaktowe Nagroda zostanie przyznana za projekt, którego głównym celem jest krzewienie miłości do czytelnictwa wśród młodych ludzi. Nagroda nosi imię jednego z najważniejszych przedstawicieli literatury bułgarskiej – Pejo Javorova. Nagroda jest otwarta dla wszystkich kategorii wiekowych i wszystkich krajów.
  • Nagroda w kategorii „Postawa obywatelska” Ufundowana przez biura kontaktowe Francji i Niemiec Nagrodę może otrzymać projekt zgłębiający tematykę aktywnego obywatelstwa z perspektywy historycznej lub badający prawa i obowiązki obywateli, zarówno w dzisiejszym świecie, jak i w cyfrowym świecie XXI w.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: https://etwinning.pl/europejskie-nagrody-etwinning-2021/